Vitaj na UMEO

X

Muži, ktorí nenávidia ženy

Muži, ktorí nenávidia ženy

15+ | Dráma, Krimi, Thriller | 2009 │ 146 minút | Švédsko, Dánsko | Český dabing

Trilógia Millenium:

Muži, ktorí nenávidia ženy
Dievča, ktoré sa hralo s ohňom
Dievča, ktoré koplo do osieho hniezda 

Pred štyridsiatimi rokmi zmizla Harriet Vangerová z rodinného stretnutia konaného na ostrove, ktorý vlastnil a obýval mocný klan Vanger. Hoci nebolo Harrietino telo nikdy nájdené, je jej strýko presvedčený, že išlo o vraždu, ktorej páchateľom je niekto z jeho rodiny. Rodiny, ktorej členovia sú medzi sebou síce spätí pevnými putami, ale ktorá je inak úplne nefunkčná.

Na vyšetrenie tohto prípadu si preto najme investigatívneho novinára Mikaela Blomkvista (Michael Nyqvist), ktorému pomáha drsná potetovaná počítačová hackerka Lisbeth Salanderová (Noomi Rapace).

Lisbeth Salanderová je mladá žena ako vystrihnutá z Tarantinových filmov, s tajomnou minulosťou, za ktorú sa mstí a ktorá z nej urobila skutočného outsidera. Je hackerkou svetového formátu – s úplnou samozrejmosťou sa pohybuje vo virtuálnom svete, kde je schopná získať akúkoľvek informáciu, ktorú chce. Okrem toho je neobyčajne inteligentná a má skvelú fotografickú pamäť. Akonáhle Blomkvist a Salanderová zasadia Harrietino zmiznutie do rámca početných podivných vrážd, ktoré sa stali takmer pred štyridsiatimi rokmi, začína sa rozpletať temná a desivá rodinná história …

Režisér: Niels Arden Oplev
Produkcia: Søren Stærmose, Tobias Åström
Scenár: Nikolaj Arcel, Rasmus Heisterberg
Hrajú: Michael Nyqvist, Noomi Rapace, Lena Endre, Björn Granath, Annika Hallin, Michalis Koutsogiannakis a ďalší…

čsfd 83%

imdb 7,8/10

Mohlo by vás tiež zaujímať

Žáner

Spolu sme umenie, spolu sme online

UMEO